İçeriğe atla

Probident'i takip edin

350₺ ve üzeri ücretsiz kargo!

İletişime geçin

Aralıklı orucun ağız sağlığımıza faydası nedir?

Aralıklı orucun ağız sağlığımıza faydası nedir?

Diyetin bel ölçülerimize sağladığı faydaların hepimiz farkındayız. Ama gerçekten ağız sağlığımıza fayda sağlayacak bir diyet var mı?  

Düzenli diyetler sizi her gün dikkatlice hazırlanmış birkaç öğün yemek programlarken aralıklı oruçta ise ne yediğiniz değil ne zaman yediğinizle ilgilidir. Her zaman tüketilen yiyeceklerin sağlıklı olması koşuluyla. 

Ağzımıza aldığımız en küçük bir gıda ile ağzın ph dengesi bozulmaktadır. Dişlerimizin kendisini tamir etmesi için gerekli ph düzeyi tükürük sayesinde alınan gıdadan en az 30 dk. sonra oluşturmaya başlar 

Tüketilen gıdanın çeşitleri ağız sağlığımızı etkilemektedir. Dişlerimize ve diş etlerimize en büyük zarar oluşturanların başında şekerli ve asidik gıdalar ye almaktadır. Sık sık gıda tüketilmesi plak birikimini arttırır ve ağzımızda asidik bir ortamın oluşmasına sebep olur. Plak oluşumu ve asidik ortamın devam etmesi yavaş yavaş zararlı mikroorganizmaların çoğalacağı yöne doğru flora dengesini bozacaktır. Ağzınızı 16 saat boyunca yiyeceklerden uzak tutmak, diş etleri ve dişler için günlük detoks etkisi oluşturacaktır. 

Gıda tüketim sıklığının azaltılmasıyla; hücrelerimizin yenilenmesine, floranın düzenlenmesine ve diş dokularının kendini tamir etmesine olanak tanımış oluruz. 

Bizi Instagram'dan takip edin!